Doranın maceraları

Kaşif dora çizgi filmi anaokulu çağındaki çocuklar için hazırlanmış ve çocukların gelişimlerini olumlu yönde etkileyen bir çizgi filmdir. Baş kahraman olan Dora’nın, arkadaşlarıyla çeşitli maceralarını konu alır. Dora ve en yakın arkadaşı Boots’u konu olan oyunlar da çizgi filmden sonra çocukların dikkatini çeken etkinlikler arasındadır. Konusu yer yer doranın maceraları yer yer dorayı giydirme, boyama gibi olan bu oyunlar bir hayli eğlencelidir.

Dora macera oyunları

  • Maceracı Dora
  • Star Dora
  • Kaşif Dora
  • Dora Çiçek Dünyası
  • Dora Yılbaşı Hediyeleri Toplama
  • Dora ve Unicorn
  • Dora ve Köpeği
  • Dora Vahşi Batı Macerası
  • Dora Trende
  • Dora Bisikletli

Doranın maceraları

Dora Oyunları

Kaşif Dora'nın Arkadaşları ile Maceraları

Sevimli karakterimiz Dora ile birbirinden eğlenceli maceralara hazır olun. Kaşif doraya çıktığı bu keyifli macerada arkadaşları Boots, Kate, Perrito ve diğer arkadaşları eşlik ediyor. Doranın maceraları keşfetme merakı olan bu küçük kız sayesinde eğlenceli ve bir yandan da öğretici bir hal alıyor. Çocukların eğlenirken öğreneceği bu yolculukta güzel zaman geçirmeleri kaçınılmaz olacak. Maceracı Dora oyunu ile zorlu parkurda bu tatlı kıza yardım ederek bölümleri hızla geçeceksiniz. Dora bu oyunda mantar yediğinde mantar yediğince büyük güçlü bir hal alırken canavara dokunduğunuzda bebek haliyle oyuna devam edecektir. Derin çukurlara düşüldüğünde Dora’nın canlarından bir tanesini kaybetmemesi için oldukça dikkatli oynamak gerekmektedir.

Kaşif Dora

Kaşif Dora Korsan Gemisinde Maceraları

Kaşif Dora bu sefer de korsan gemisinde yolculuk yapmaktadır. Sevimli hayvan dostları ile mutlu bir şekilde yolculuk yapmaya devam ederken maymunlardan bazılarının şımarmaya başladığını gören Dora onları durdurmak için peşlerine düşer. Koşarken elmasların ve hazinelerin bulunduğu sandıkları deviren maymunların arkasından onları toplamak zorunda olan Dora’ya yardım etmeniz gerekmektedir. Hazine ve değerli elmasları toplayıp sonra da maymunları yakalaması gereken Dora bu zorlu yolculukta yardıma ihtiyaç duyar. Maymunların peşinden giderken macera sever kız Dora kendisini yeni olayların içinde bulmaktadır. Kaptan kıyafetli Dora kız maymunları yakalayıp dağılan kristalleri ve elmasları toplayabilecek mi ? Onunla bu yolculuğa çıkmadan bu soru yanıt bulamayacak.

Dora Vahşi Batı Macerası

Doranın maceraları tüm hızıyla devam ederken bu sevimli kız bu sefer de vahşi batı macerasına atılıyor. Vahşi batı adı altında bir geziye dahil olan Dora’ya bu macerasında sevimli dostu Boots eşlik ediyor. Boots’la birlikte Dora’nın kullanacağı atın seçimini yaparak oyuna başlayabilirsiniz. Yolculuk başladığında ise yepyeni bir maceraya yelken açarak keyifli bir gün geçireceksiniz.